Kilolu insanların en büyük sorunu olan yağların tek bir bölge de toplanması oldukça yaygın bir kilo problemidir. Göbek , bel ve karın kısımlarında yoğunlaşan yağlar orantısız bir görünüm sağlayacağı için özellikle kadınlar ayrıca erkekler içinde oldukça büyük bir problem teşkil etmektedir. Yüz yılın sağlık sorunu haline gelmiştir.  Kadınların başının belası olan bel ve karın yağlarından kurtulmak mümkün mü ? sadece bu bölge de biriken yağlardan nasıl kurtulabiliriz ?  Zayıflama için üretilmiş gıda takviyelerinden yardım almak doğru mu ? Sadece sporla bu bel ve karın yağlarından kurtulabilir miyiz?

Bel ve  Karın yağlarının asıl nedeni nedir ?

Bel ve karın bölgesinde oluşan bu yağlanmanın temelini hareketsizlik atmaktadır. Hareketsiz yaşam sürenlerde bu daha fazla yağlanma gözlemlenmektedir. Zayıflamak için öncelikle bu hareketsiz yaşamdan uzaklaşmaya yönelik adımlar atmalıyız.  Vücudun ihtiyacından fazla kalori alıyor ve bu kalorileri yakacak hiçbir hareketlilik göstermiyorsanız elbette vücut bunu kısa sürede yağa dönüştürecektir.

Başka bir sebebi ise giyim kuşam konusundadır. Bel ve karın bölgesinde oluşan yağların bir diğer sebebi ise düşük bel pantolonlardır.  Vücudunuzu su dolu bir balon gibi düşünün elbette sıktığınız yer dışında kalan kısımlarda şişmeler olacaktır. Yani vücut oranlarını bozan düşük bel pantolonlardan uzak durmakta fayda vardır. Kasıklardan vücudumuza baskı yaptığından dolayı göbek ve bel bölgesinde sarkma ve yağlanma yoğunlaşmaktadır.

Bel ve Karın yağlarını eritmenin yolu var mıdır ?

Yemek yedikten sonra hareketsiz geçirdiyseniz ve üzerine tatlı yediyseniz, yediğiniz tatlının belinize ve göbeğinize yerleşeceğini unutmayın.

Göbek yağlarından kurtulmak için en ideal yöntem mekik çekmektir.

Bel için ise sağ, sol, ön, arka eğilerek yapacağınız hareketler sayesinde yağlardan kurtulabilirsiniz. Bol bol egzersiz yapmanız gerekli ve tabi yemek ölçülerini kaçırmamak en doğrusu.

Hafta da  birkaç gün tempolu yürümek (60 dk) kesinlikle çok faydasını göreceğiniz bir yağ yakma yöntemi olacaktır.

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 6064 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.