Zayıflama hepimizin toplumsal olarak düşündüğümüzde ortak sorunu haline geldi. Zayıflama konusunda çeşitli kürler çeşitli ilaçlar, gıda takviyeleri ve çaylar mevcut.  Bu zayıflama kollarının varlığını gerek internet  ortamında gerek televizyon yoluyla biliyoruz. Güvenilir bir yöntem bulmadığımız sürece bu tür ürünlerden uzak durmak gerektiğini akşam haberinde aldığımız kötü durumlarla öğrendiğimizi var sayıyorum.

Peki güvenilir bir zayıflama yöntemi bulamayanlar ne yapmalı ?

Zayıflama konusunda gerekli araştırmayı yaptınız ve size uygun bir zayıflama yöntemi bulamadıysanız kendi kendinizin diyetisyeni olacaksınız. Metabolizma zayıflama konusunda vücudu etkileyen 1. Numaralı etkenlerdendir.  Metabolizması yavaş çalışan bir insanın zayıflama oranı ile metabolizması hızlı çalışan bir kışının zayıflama oranları keskin çizgilerle farklılık göstermektedir.

Metabolizması yavaş çalışanlar neler yapmalı?

Metabolizması yavaş çalışanların metabolizmalarını hızlandıracağı çeşitli çaylar vardır. Birazdan tarifini vereceğim çay ile zayıflama yolunda ilerlerken, metabolizmanıza ciddi destek sağlayabilirsiniz. Metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olacak bu çay ile güzel bir diyet uygulamanız sizi kısa bir sürede ideal kilonuza kavuşturacaktır. Fakat öncelikle azimli olmanız gerektiğini belirtmeliyim.

Metabolizmanızı hızlandıracak çay için gerekli malzemeler nelerdir ?

  • 1 buçuk lt kaynamış su
  • 1 elma
  • 1 ç.k toz zencefil ya da taze zencefil
  • 1 limon
  • 5 ya da 6 tane karanfil
  • 1 çubuk tarçın
  • 1 tatlı kaşığı tane karabiber

Metabolizmayı hızlandıracak çay nasıl hazırlanır ?

Metabolizmanızı hızlarma etkisine sahip olan bu çayı gece yatmadan önce hazırlayınız.  Uyanır uyanmaz içebilirsiniz.

Tüm malzemeleri bir tencereye koyun. Elma ve limonu 4 e bölebilirsiniz. Üzerine kaynamış suyu ekleyin. Kapağını kapatın ve sabaha kadar bekleyin. Sabah ise limonları iyice sıkın üzerine. Çayı cam bir şişeye alabilirsiniz.  Artık tüketime hazır. Bunu sık sık yapmaya çalışın gözlemleyeceksiniz ki metabolizmanız artık daha rahat çalışmaya başlayacak.

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 3154 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.