Detox suyu ile zayıflamak mümkün mü ?

Detox bilindiği üzere toksinlerden arınmak demektir. Toksin ise kelime manası olarak zehir demektir. Zararlı etkileri olan, sağlığımızı etkiyen maddelerdir. Toksini kişinin kendi vücudu da üretebilirken içtiğimiz sudan soluduğumuz havadan da birikebilir.

Detox, vücuda giren atık ve zararlı maddeleri dışarı atma işine denir. Yani vücudun işlevini etkileyecek bu kötü etkenden kurtulma işlemine detox denir.

Günümüzde çok fazla detox yapma çeşiti ve bir çok ürünü vardır.

Peki detox zayıflatır mı ? Detox yaparak zayıflamak mümkündür. Çok çeşitli detox ile zayıflama yöntemi olsa da size detox suyu ile zayıflama hakkında birkaç tüyo belirtelim.

Detoxsun yararları saymakla bitmez elbette.  Toksinlerden arındırır. Vücudu rahatlatır. Metabolizmayı olumlu etkiler. Vücudumuzdaki sıvının asitleşerek zarar vermesini engeller.

Detox suyu için birkaç tarif vereceğim;

Kolayca hazırlayabilirsiniz.

1 adet elma

1 adet havuç

2 adet kereviz sapı,

Çeyrek orta boy salatalık,

Yarım limon

Bunları küp küp doğrayın ve katı meyve sıcağınızdan geçirin.  Rahatlatıcı detox suyunuzu sağlıkla tüketin.

Ayrıca;

Yarım salatalık,

2 adet orta boy havuç

Yarım adet kırmızı turp ( yapraklı)

Turpun yapraklarını doğrayın. Salatalığımızı kare kare doğrayın.  Turpu ise halka şeklinde doğrayın ince dilimler halinde.  Yine Katı meyve sıkacağından geçirin ve afiyetle detox suyunuzu tüketin.

Bunu sürekli yaptığınız takdirde detox suyu ile zayıflamanın keyfini çıkarın. Detox’u hayatınıza atın ve sağlıklı yaşamanın farkına varın.

 

About the author

Mabella Kozmetik