Sigara, çay, kahve ve niceleri. Dişlerimiz tükettiğimiz yiyecek ve içeceklere direk maruz kaldıkları için bir süre sonra doğru ve zamanında temizleme işlemi olmadığı taktirde sararmaya başlar. Hatta sararmanın da ilerisinde dişlerimizde oluşan diş taşları ile kalıcı ve kurtulması zor aynı zamanda kötü bir görüntüye sahip olabiliriz.

Uzmanların sık sık söylediği ve bizim artık ezbere bildiğimiz günde 2 kez dişleri fırçalama işi bazen bazı insanlar tarafından unutulmaktadır.

Unutulan günler de oluşan tartarlar ve sarılıklardan kurtulmanın bir yolu olmalı elbette. Sizin için araştırdık !

Diş Tatarlarından ve sarılıklardan kurtulmanın yolları;

  1. Günde iki kez muhakkak fırçalayın.

Ağız ve diş sağlığımız açısından oldukça önemli bir konudur temiz tutulması gerekir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere dişlerinizi fırçalamaya özen gösterin.  Beyazlıktan önce temizlik sağlanmalıdır. Diş beyazlatıcı özelliğe sahip onlarca diş macunu var bunlardan birini seçerek dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

  1. Limon ve Karbonat ile diş beyazlatma

Çay kaşığı bizim ölçümüz olacak.  1 kaşık karbonatın içene limonu sıkın ve köpürene kadar karıştırın. Sonra ise dış fırçası aracılığıyla dişinize uygulayın.  Birkaç gün arayla uygulayabilirsiniz.

  1. Karbonat ile diş beyazlatma

Karbonatın çözücü yani renk açıcı özelliğe sahip olduğunu biliyoruz.  Düzenli bir şekilde birkaç gün arayla uyguladığınızda dişlerinizdeki beyazlamayı hem siz hem de etrafınızdakiler farkedecek.

  1. Softa Tuzu

Antibaktariyel özelliğe sahip olduğu için temizleme işlemi konusunda oldukça iyidir.

  1. Sirke, Karbonat ve tuz !

Diş beyazlatma yöntemlerinden en etkilileri arasında yer almaktadır. Üçünün karışımını dişlerinize uygulayın.

Diş beyazlatcı bu etkili yöntemler günlük hayatınızda uygulayabileceğiniz ve kolaylıkla temin

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 6600 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.