Diyetsiz zayıflama olur mu sorularınızı duyar gibiyiz. Zayıflamanın genellikle diyet ile ya da çeşitli estetik ameliyatları ile uygulandığını ve zayıflama konusunda bu düşüncelerin yaygın olduğunu biliyoruz. Nitekim ki çok etkili diyetler ile zayıflama mümkün elbette.  Peki diyetsiz zayıflamak mümkün mü ?

Diyetsiz zayıflama mümkün diyebiliriz.  Diyetsiz zayıflamak için nasıl bir yol izlenmeli ? Diyetsiz zayıflama sonrası verilen kilolar geri alınır mı ? Merak edenler için araştırdık.

Diyetsiz Zayıflama Yolları

  1. Yemek yerken mümkün mertebe daha fazla çiğneme yaparsanız hem yemeğinizden oldukça lezzet alacaksınız hem de beyninize doyduğunuza dair sinyaller daha az yemişken gidecek. Biliyorsunuz ki beyne “ doydun “ sinyalleri 15 -20 dk arasında gitmektedir. Ve vücut bu zaman diliminde ne kadar hızlı yerse o kadar kalori almış olacak ve aslında doyduğu halde yemek yemiş olacak. Bu yüzden yemek yerken yavaş yemek
  2. Yemeklerden önce çorba tüketmeye özen gösterdiğiniz taktir de diyetsiz zayıflamaya bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.  Çünkü çorba tokluk hissi vereceğinden yeme oranı azalmış olacak ve daha az kalori ile doymuş olacaksınız.
  3. Yeşil çay içmeyi alışkanlık haline getirin. Yeşil çay bildiğiniz üzere metabolizmayı hızlandıran bir çaydır. Bundan dolayı yeşil çay içmeyi alışkanlık halene getirdiğinizde diyet psikolojisi yaşamadan metabolizmanız olağan hızına kavuşmuş olacak böylelikle diyetsiz zayıflama konusunda kendinize destek olmuş olacaksınız.
  4. Sofranızda kullandığınız tabakların boyutlarını küçültmek sizi psikolojik olarak daha az yemeye itecektir.
  5. Abur cuburları hayatınızdan çıkarmanızı öneririz. Şayet zararlı abur cuburlardan bir türlü vazgeçemiyorsanız ve ara öğünlerde sürekli bir şeyler tüketmek gereksinimi duyuyorsanız size tavsiyemiz kuru kayısı , incir, ceviz gibi besin değeri yüksek gıdalar tüketmeniz.
  6. Uyku bu dönemde çok önemli. Şayet uyku düzeninizi oturtmazsanız doğal olarak beslenme saatlerinizde olağan beslenme saatlerinin dışına çıkmış olacak bu da vücudunuzun düzenini kaçıracaktır. Bunun önüne geçmeniz diyetsiz zayıflama konusunda size yardımcı olacaktır.
  7. Diyetsiz zayıflamak için altın şartlardan biri tuz ve şekerden uzak durmanız !
  8. Son olarak da diyetsiz zayıflamak isteyenlerin hayatlarını biraz hareketlendirmesi gerekecek. Örneğin kullandığınız toplu taşıma aracından bir duran önce inip işe veya eve yürüyerek gitmek.  Ya da akşamları / sabahları spor yapmak gibi hem sağlığınız kazanabileceğiniz hem de diyetsiz zayıflamak konusunda size destek olacak bir yöntem olacaktır.

 

Unutmayın kilolu yaşamak zorunda değilsiniz Yapmanız gereken beslenme tarzınızı değiştirmek.

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 6565 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.