Dukan diyeti, adını Pierre Dukan isimli bir tıp doktorundan almıştır. Bu yüz yıla damgasını vuran yeni bir zayıflama yöntemidir. Doktor Dukan nöroloji uzmanı iken obez bir hastasının ona zayıflamak için başvurmasıyla zayıflama ve beslenme uzmanı olmaya karar vermiştir.

Hastası ondan yepyeni bir beslenme düzeni oluşturmasını ama ona eti yasaklamamasını rica etmiş.  DR Dukan da tamamen protein ağırlıklı bir diyet yöntemi belirlemiş ve sonuçlar muhteşem olmuş. Zayıflama konusunda zorlu ve yasaklı diyetlerin aksine 1 hafta et yiyerek 1 hafta da 5 kilo vermiş. Bu sayede zayıflama sektöründe yepyeni bir çığır açmıştır. Daha sonra diyet programına sebzeleri de ekleyerek hastasının daha fazla kilo verdiğini gözlemlemiş. Karbonhidat yerine yulaf kepeği tercih etmiştir. Bunun nedeni ise, yulaf kepeği suyun &25’ini emer bu sayede daha fazla tokluk hissi verir. İnsülin dengesine çok faydası vardır.

En hızlı şekilde fazla kilolardan kurtulma aşamalarında protein, sebze ve yulaf yanı sıra meyvelerde tüketilmektedir.

 

  1. gün Saf protein ( 1 buçuk litre su ve 10 dk tempolu yürüyüş )
  2. gün protein + sebzeler + ( 1 buçuk litre su ve 12 dk tempolu yürüyüş )
  3. gün Protein + sebzeler + meyveler + ( 1 buçuk litre su ve 14 dk tempolu yürüyüş )

 

  1. gün Saf protein+ sebzeler+ meyveler + ekmek (tam buğday ) + ( 1 buçuk litre su ve 16 dk tempolu yürüyüş )

 

  1. gün Saf protein+ sebzeler+ meyveler + ekmek (tam buğday ) + peynir + ( 1 buçuk litre su ve 18 dk tempolu yürüyüş )

 

  1. gün Saf protein+ sebzeler+ meyveler + ekmek (tam buğday ) + karbonhidrat ve nişastalı gıdalar + ( 1 buçuk litre su ve 20 dk tempolu yürüyüş )

 

  1. gün Saf protein+ sebzeler+ meyveler + ekmek (tam buğday ) karbonhidrat ve nişastalı gıdalar + ödül öğünü

Dukan diyeti ile zayıflamak oldukça lezzetli görünüyor. Eti sevenler ve vazgeçemeyenler için oldukça ideal bir diyet uygulaması olan Dukan diyeti verimli sonuçlara imza atmıştır. Doktor Dukan’ın sayesinde ortaya çıkan bu yöntem sayesinde binlerce obez fazla kilolarından kurtulmuştur. Dukan diyeti ile zayıflamak oldukça sağlıklıdır. Yapmanız gereken tek şey zayıflama konusunda bir çığır açan ve birçok tabuyu yıkan Doktor Dukan’ın önerilerine kulak vermek. Sizde gözlemleyeceksiniz ki Dukan diyeti ile çok kısa sürede zayıflamaya başlayacaksınız. Doktor Dukan’a bizi bu güzel diyet uygulamasıyla tanıştırdığı için minnettarız.

 

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 9823 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.