Beslenme Diyet

GÖBEK ERİTEN YİYECEKLER

İdeal kilosunda olan insanlar için bile olası bir sorun olan göbek, tüketilen gıdaları doğru seçtiğimizde kurtulabileceğimiz bir durumdur.  Göbek eriten yiyecekleri tespit ederek günlük hayatımıza soktuğumuzda ilk adımı atmış olacağız.

Peki göbek eriten yiyecekler nelerdir. ? Hangi yiyecekleri tüketerek göbek yağlarından kurutulabiliriz. Göbek eriten yiyecekler yanında diyette uygulamalı mıyız ? Eritici özelliğe sahip bu yiyecekler nerede bulunur?

Gelin bu sorularınızın cevabını alalım birlikte.

İşte göbekte biriken yağlardan kurtulabileceğiniz bilgiler…

Ara öğünde tükettiğimiz yemek sayılmasa da atıştırmalıklar göbek yağlarının ilk sıralarda yer alan nedenlerindendir. Ara öğünlerde tükettiklerimize dikkat edeceğiz.  Yani ara öğünlerde atıştırmalıklarınızın tarzını değiştirmek sizi göbekten kurtarabilir.   Sağlıklı atıştırmalıklar bu konuda sizin en büyük destekçiniz olacaktır. Protein ve lif oranı yüksek ara öğünler tercih ettiğiniz durumda sindirim sisteminiz zorlanmayacak rahatlayacaktır.  Günlük kalori ihtiyacı olan 2000 üstünde tüketim sağlandığında vücudun en hareketsiz bölgeleri olan göbek bel basen gibi alanlara yerleşir yağlar. Birde gün içerisinde hareketsiz bir yaşam biçiminiz varsa yağlı bir göbek kaçınılmaz sonucunuz olabilir.

Eğer bu sebeplere bağlı bir göbeğiniz varsa biberiye ve yeşil çay iyi gelecektir.  Yeşil çay ile 150 kalori yapabilir, 2 bardak biberiye çayı ile 100 kalori yakabilirsiniz.  Karpuz tüketerek bir öğünü atlatabilirsiniz. %90 ı su olan bu yiyecek tokluk hissi yaşamanızı sağlayacağı için yeme ihtiyacınız olmayacaktır. Yumurtanın beyazı protein ağırlıklı bir gıdadır ve tokluk hissi yapar.  İdrar söktürücüdür. İçeriğindeki omega yağ asitleri göbeğinizdeki yağların erimesine yardımcı olur.

En klişe ama etkili yollardan biri de limon suyu içmektir bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda göbeğinizdeki yağların eridiğini farkedeceksiniz.  Bunların yanı sıra egzersiz yaparak yağ yakımını 2 katına çıkarabilirsiniz.

Yani bu ve benzeri  yiyeceklere ağırlık verirseniz kısa sürede rahatsız edici göbeğinizden kurtulursunuz.

About the author

Mabella Kozmetik