Türk milleti olarak milli sorunlarımız arasında olan göbek yağlanmaları ile ilgili hemen hepimizin şikayetleri vardır elbette. Hem erkekler için hem de kadınlar için kilo vermesi en zor yerlerdendir. Vücudunun tamamından kilo veren ancak sadece göbeğim kaldı diyen yüzlerce insanla karşılaşmak mümkün.

Göbek yağlarından kurtulmak sadece daha iyi bir bedene sahip olmak içn değil aynı zaman da sağlıklı yaşamak için de gerekli konumdadır. Peki göbek yağlarından en etkili hangi yollar ile kurtulabiliriz. Göbek eritmek için egzersiz yapmak şart mı ? Göbek yağı oluşturan besinler nelerdir ? gibi sorularınız yanıtı elbette bu makale de. Dikkatlice takip ediniz

Göbek Yağlarına sebep olan besinler nelerdir.

 • Yumurtanın sarısı
 • Kaymak
 • Tereyağı
 • Hayvansal yağlar
 • Tam yağlı süt
 • Yağlı etler
 • Hamur işleri
 • Çikolata
 • Yağlı çerezler
 • Şekerli ve asitli gıdalar

Ve benzeri olan diğer gidalar göbekte kalıcı yağlanma yapmaktadır.  Göbek yağları eritme sürecinde tüketilmemesi gereken besinler arasındadır.

Göbek Yağlarından kurtulmak için 7 önerimiz

1 Şekerden uzak durun

Bildiğiniz gibi içeceklerde ve yiyeceklerde bolca tükettiğimiz şeker aslında bir numaralı form ve sağlık düşmanı. Tabi ihtiyaç dışında alınan şekerden bahsediyorum.  Şekerli besinlerden uzak durmak göbek eritme aşamasında ciddi destekçiniz olacaktır.

 1. hazır içecekler

Etiketlerinin üzerinde %100 doğal ürün olarak belirtilen market içecekleri sonradan eklenmiş şeker barındırdığından zararlıdır.  Bazı gazlı içeceklerde ise 0 kalori ya da şekersiz ibareleri görebilirsiniz. Ama üzgünüm bu gibi ürünlerde ise yapay tatlandırıcı bulunmaktadır. Buna bağlı olarakta migren , depresyon, beyin kanseri gibi ciddi rahatsızlıklara neden olabilir.

 1. Protein Tüketin

Tokluk hissini %60 oranında azaltan gıdalardan olan proteinli gıdalar göbek eritmek konusunda olduğu gibi genel diyet ya da zayıflama konusunda da destek sağlamaktadır.  Proteinli gıdalar ise , doğal yumurta, balık, deniz ürünleri, az yağlı kırımızı et, süt ürünleri olarak nitelendirebiliriz. Hayatınızdan bu besinleri çıkarmayın.

 1. Karbonhidrat Yok

Tabi karbonhitrattan tamamen kurtulmak mümkün olmayabilir. Bu yüzden karbonhidrat içeren yiyiecekleri yavaş yavaş azaltmanız gerekecek.

 1. Lifli besinler tüketin

Lifli gıdalar size tokluk vereceği için diyet konusunda size bir numaralı destek olacaktır.

 1. Daha hareketli olmaya özen gösterin

Haraketsizlikten meydana gelen yağlanmanın tabiki çözümlerinden biri de hareketli bir hayat sürmektir. sabah ve akşam yürüyüşleri kurtarıcınız olacak.

 1. Sirke kullanın

Japonya da yapılan araştırmalara göre günde 2 kaşık sirke tüketmek vücudun yağ oranını düşürdüğü gözlemlenmiştir.

8. Göbek eritici bitkisel çaylar

Genel bir toparlama yapmak gerekirse kilo verme amaçlı güdülen yollar ile göbek eritme yolları aynı gruptadır.

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 2017 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.