Zayıflama konusunda size çeşitli diyet ve yöntemlerle zayıflama serüveninize destek olmayı hedefliyoruz. Sadece kilo vermek isteyenlerin değil ufak tefek vücut sarkıklığı olanlar ve göbek problemi olanlarında faydalanacağı bir yazı olacak bu.

Zayıflamak isteyenlerin uygulamaktan alamayacağı bu yöntemi ile göbekten kurtulmak isteyenler dikkatle okuyabilir. Çoğu insanda  ihtiyacından ziyade küçük bir karın – göbek olur. Kimi bunu ayva göbeği  der önemsemez kimi ciddi anlamda kafasına takar.

Evet o kafasına takanlar karın düzleştiren çeşitli gıdaları hayatınıza katarak o rahatsız olduğunuz göbeğinizden kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece uygulamak.

Gelelim göbekten kurtaran yiyeceklere;

Göbekten kurtaran yiyecekler

Kepekli Ekmek: Besin olarak beyaz ekmekten daha kuvvetli olan kepekli ekmek.  Beyaz ekmeğe göre ik kat daha fazla demir, çinko ve 4 kat daha fazla karbonhidrat da bulunduran kepekli ekmek, sindirimi yavaş uygulayacağı için kan şekerini düzenleyici özelliğe sahiptir.  Kan şekeriniz düzene girince tatlı yeme ihtiyacınız azalır ayrıca iştah keser böylelikle uzun süre  tok kalmış olursunuz.

Baklagiller:  Nişasta içeriğine sahip lan baklagiller bağırsaklar için önemlidir. Nişastanın, sindirim enzimleri ve mide asidine karşı direnci bulunmaktadır.  Zengin lif içeriğine sahip baklagiller, tokluk yaşatır ve göbekte yağlanmanın olmasını önler.

Karpuz:  Şişkinliği önler. Antioksidan özelliği  vardır. Ödem atmanıza yardımcı olacağı için göbekten kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Enginar: sindirim sistemine hitap eden enginar şişkinlik oluşmasını önler.

 

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 199 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.