Bildiğiniz üzere Goji Berry anatavatı Tibet olan, Türkiye’de ise kurt üzümü ya da mutluluk meyvesi olarak da bilinen bir mevyedir.

Kilo vermek isteyenlerin sık duyduğu önerilerdendir. Goji çayı, Goji üzümü, Goji Berry tüketmelisin sözlerine kulakları aşinadır.

 

GOji Berry Faydaları

Polisakkaritler ve güçlü antioksidanlar sayesinde serbest radikallerin uğratacağı zararlara ve erken yaşta yaşlanmaya karşı vücudun verdiği dirence destek olmaktadır. Goji berry ile zayıflama konusunda da vücuda oldukça destek sağlamaktadır. Goji berry tüketim ardından kişinin tokluk yaşamasını ve bu sayede daha az yemesini sağlar. Diyet yapanlar için oldukça güzel bir yöntemdir. Ayrıca yağlara karşı eritici özelliğe sahiptir. Kanı temizleyip kolesterolü düşürür.  Yüksek tansiyon ve Alzhaimer konusunda olumlu etkiler vermiştir.

Adı üzerinde Mutluluk Meyvesi;

Goji Berry bu lakabı sonuna kadar hakeden bir meyve türüdür. Hep sağlıklı bir yaşam için hem fit bir yaşam için, Hemde formda bir yaşam için kesinlikle önerilen bir mevyedir. Kilosu 60 tl den başlayan goji berry meyvesini evde saksıda da yetiştirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 708 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.