Diyet Natural Sağlık

Haşlanmış limon zayıflatmanın yanında nelere iyi geliyor ?

Aç karnına içilen haşlanmış limon, soda ya da kahve gibi mideye dokunmaz.  Tam aksine detox etkisi ile bağırsaklarınızdaki bakterileri yok eder ihtiyacınız olan tüm enerjiyi karşılar. Vücudu besler.

Önce haşlanmış limonun zayıflatma özelliğinden bahsetmek istiyorum. Vücuttaki zararlı toksinlerden arındırırken mikropları temizleyen haşlanmış limon, fazla yağların da erimesini sağlayarak zayıflamak isteyenlere büyük destek sağlamaktadır.

Haşlanmış Limon Hazırlanışı;

Haşlanmış limon hazırlarken kullanacağınız malzemeleri şu şekilde belirtebiliriz; 5 diş sarımsak, küçük parça zencefil, 2 litre su ve tabi ki 4 ya da 5 adet limon.

Limonun kabuklarını soyun ve suyunu sıkın. Kabuk ve posayı bir yerde bekletin. Çünkü karışımımızın içine koyacağız. Blender kullanarak zencefil ve sarımsakları parçalayın. Sıktığımız limonun suyunu ve blender dan geçirdiğimiz malzemeleri tencereye koyun ve karıştırın. Başka bir tencereye 2 litre suyu koyun ve limon kabukları ve posasıyla birlikte kaynatın.

Su kaynadıktan sonra diğer tencere de kalan karışımı ekleyin. 10 dk kaynadıktan sonra kapatın ve soğumaya bırakın.  Bu kürü her sabah aç karnına 1 çay bardağı içebilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak  20 kiloya kadar kilo veren kişiler olmuştur. Sindirim sistemini düzenler ve yağ yakımı sağlar.

About the author

Mabella Kozmetik