Çağımızın en ciddi rahatsızlıklarından olan fazla kilo ve obezite gün geçtikçe çığ gibi büyüyor. İnsanlar zayıflama uğruna çok çeşitli diyetler ve ilaçlar, değişik mamalar ve gıda takviyeleri kullanmaktalar. Zayıflama konusunda siz değerli okuyucularımızın etkili zayıflama yöntemlerini tek çatı altında toplamaya çalıştık.

Yazın da yaklaşmasıyla talep gören bir konu olan  etkili ve sağlıklı şekilde zayıflama konusu popülerliğini koruyor. Yazın yaklaşmasıyla kilo verme gereksinimi duyulması bu konunun temel yanlışlarından biridir. Mevsimsel zayıflama , kalıcı olarak zayıflama konusunda en büyük engeldir.

Yazın formda görüneyim ama diğer mevsimler duruma göre bakarız demek yanlış. Sizi bu kısır döngüye iten her ne ise bir an önce bırakmalısınız. Zira hem bedensel hem ruhsal olumsuz etkileneceğimiz bir konudur.

Hatta bazı kişiler uyguladığı birkaç diyet sonunun zayıflama olmayınca inançlarının kaybediyor. Karamsarlığa düşüp benim kilo vermem imkansız şeklinde olumsuz düşüncelere kapılıyor.  Bunu böyle kabul etmek kilo fazlalığından Peydah olan çeşitli rahatsızlıklarla karşılaşmaya mahal veriyor. O yüzden doğru uygulamalar ile kilo verme yöntemleri tercih etmelisiniz.

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 6554 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.