Sıcak günler geliyor. Bol bol suya ihtiyacımız olan bu günlerde hem sıvı ihtiyacımızı karşılayacağımız hem zayıflayacağımız bir diyetten bahsetmek gerekecek.

Karpuz ile zayıflama konusunda sizlere bilgilendirme yapalım dedik. Bildiğiniz üzere karpuz %90 su barındıran bir meyvedir. Ayrıca tok tutucu özelliğindendi faydalanmak gerekecekse oldukça tok tutucu bir özelliğe sahiptir böylelikle biz karpuzu kolaylıkla diyetimizde kullanabiliriz. Zayıflama konusunda bizlere oldukça destek olacağı için bizler karpuzu diyetimizde gönül rahatlığı ile kullanabiliriz. Şimdi uygulamamamız gerek birkaç talimat var onları uygularsak karpuzun bize vereceği diyet konusunda desteği tam anlamıyla sağlamış olacağız. Ama önemli olan her diyette olduğu gibi karpuz ile olan diyette de azimli bir gelişme sağlamak. İki gün yapıp bırakmak zayıflama konusunda bir fayda sağlamaz. Hazır karpuz mevsimi açılmış ve fiyatlar düşmeye başlamışken şu fazlalıklarımdan kurtulabiliriz.

Zayıflama konusunda destek sağlayan karpuz diyeti şu şekilde yapılabilir.

Karpuz ve Peyniri birlikte tüketebilirsiniz. Ama unutulmamalıdır ki karpuz da da oldukça yüksek şeker oranı mevcuttur. O yüzden ölçülü tüketmekte fayda olacaktır. Peynir ise bildiğiniz üzere şekeri dengelemektedir.

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 6566 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.