Mevye Diyeti Nasıl Yapılır?

Meyve diyetini ilk defa duyanlar gözlerini iyice açın ve okuyun J Oldukça lezzetli bir diyetten bahsedeceğim size. Diyetlerin içinde en sempatik diyetlerin başında gelenlerden meyve diyeti.

Günlere ayrılmış bi şekilde uygulanan diyettir. Öncelikle ilk günden bahsedeyim bu diyet konusunda,

1 gün yeşil meyvelerden oluşan bir gün olacak.  Armut , elma , kivi , üzüm  gibi meyveleri öğünlere bölmeye çalışın. Yanında az yağlı hafif yemekler yiyebilirsiniz. Mesela sabah elma yanında küçük yağsız peynir gibi gıdalar tüketebilirsiniz.  Öğle yemeği armut ya da mevsimin yeşil meyvesini yiyebilirsiniz yanında öğle saatlerine uygun bir yemek seçebilirsiniz tabi yine hafif olma kaydıyla. Akşam yemeği için de aynı uygulamayı yapabilirsiniz.

2 güne gelecek olursak bu gün ki diyetinizi şu şekilde yapabilirsiniz meyvelerle. Bugünün rengi turuncu meyveler. Mevsiminde bulunduğunuz turuncu meyveleri dolabınızdan eksik etmeyin 1 gün uyguladığınız sistemi 2 gün de aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Yani sabah hafif kahvaltı ve portakal yad a şeftali, öğle yemeğinde havuç yanına hafif yemek… ve tabiki akşam da aynı uygulama  yapabilirsiniz mesela kavunla.

3 gün kırmızı meyve diyeti uygulayacağız. Bugünde kırmızı elma , çilek,  kiraz, vişne gibi mevyeler ile yapabilirsiniz.  Oldukça verim alınan ve popüler olan bir diyet uygulamasıdır. Kısa sürede oluşan kilo kaybına siz bile inanamayacaksınız.  Diyete başlarken en önemli unsur tabiki inanmaktır.

About the author

Mabella Kozmetik