Selülitten Nasıl Kurtulabiliriz ?

Kabul etmekte zorlanılsa da selülit kadınların ortak sorunu olmakta.  Selülitin kilo ile doğrudan bağlantısı yoktur aslında. Yani kişi kilolu olduğu için selüliti fazla olur ya da zayıf olduğu için selülit olmaz gibi bir durum söz konusu değildir. Selülite kesin çözüm olarak kremlerden bahsedemeyiz maalesef. Kremler tek başına selülitlerden tamamen kurtulmanızı sağlamaz.  Yardımcı olduğu konusunu da tabiki yabana atamayız

Şimdi selülit için çözüm arayanlar diyet yapmak zorunda değildir. Dediğim gibi selülit kilo ile doğrudan bağlantılı değildir.  Selülit konusunda atacağınız ilk adım olarak şekeri hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Mesela artık çayınızı şekersiz içmeye başlayın. Tatlı porsiyonlarınız küçültün.  Hergün değil de hafta da 1 ya da 2 kez tatlı almaya çalışın.  Şeker konusunda meyve tüketmeniz yeterli olacaktır. Meyvelerden elde edeceğiniz şeker size yetecek hatta artacaktır.

Selülit için yapacağınız ikinci şey tuz … Tuzu azaltın.  Tuzu azalttıktan sonra yemeklerinizde tuzdan ziyade yemeğin kendi tadını almaya başlayacaksınız.  Selülitlerinizden kurtulmak için tuzdan uzak durun.

Tuzu ve şekeri kestik dahası var mı diye soracak olursanız tabiki var. Günlük su ihtiyacınızı karşılayın. Ortalama vermek gerekirse 2 buçuk 3 litre su içmeye özen gösterin.  Önerimiz şudur, yanınızda muhakkak su şişesi bulundurun. Bardak bardak su içmek bazen zor gelebiliyor bu yüzden yanınızda suyunuz olursa daha hızlı tüketebilirsiniz. Farkında olmadan zaten suyu bitirmiş olursunuz.

Su dan sonra yapmanız gereken spor ve egzersiz. Bacaklarınızı ve karın bölgenizi çalıştıracak ayrıca kalçalarınızı da çalıştıracak pozisyonlara çalışmalısınız. Yürüyüşlere çıkarak hızlı ve tempolu olmak kaydıyla selülit ile savaşınızda sporu muhakkak kullanın.

Son olarakta fırça ! Bacaklarınızı ve baldırlarınızı yukarıdan aşağı doğru fırça yardımıyla fırçalayın. Bunu sık sık yapmaya özen gösterin bacak bölgenizdeki hücreleri harekete geçireceği için vücut o bölgedeki hasarlı bölgeyi yani selülitli bölgeyi onarmaya başlayacaktır. Tabi bunları yaparken selülit jellerinden de yardım alabilirsiniz.  Selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız bu dediklerimi uygulamanız yeterli olacaktır.

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 703 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.