Soğan kürü ile zayıflamak için nasıl diyet yapılabilir ?

Zayıflamak isteyenlerin uygulayabileceği  onlarca hatta yüzlerce çeşit kür bulunabilir. Kimi safsata kimi ise oldukça etkili zayıflama sonuçlarına ulaştırabilir insanı. Zayıflamak isteyenlerin başvurduğu etkili yöntemlerden biri de Soğan kürü ile zayıflamadır.  Peki soğan kürü ile zayıflamak nasıl mümkün inceleyelim.

Soğan kürü zayıflatır mı ? Faydaları nelerdir ?

Bildiğiniz gibi soğan sağlığa müthiş faydaları olan bir bitkidir. Kilo verme açısında da son derece faydaları gözlemlenmiştir.  İşte tam burada Soğan suyu ile zayıflamanın hayal olmadığını belirtmek istiyorum. Uyguladığınız diyet listeniz ya da her hangi bir egzersiz programlarınıza soğan suyunu da ekleyebilirsiniz. Biz buna soğan kürü ile zayıflama diyebiliriz ama soğan suyu, soğan çorbası şekilde de adlandırılmaktadır.

Direk olarak soğanın kendisinden ziyade soğan suyu diyeti ile soracak olursanız uzman diyetisyenler,  soğanın kesildikten sonra enzimlerinin kaybolduğunu söylerler. Bu yüzden soğanı direk değil de suyunu kullanarak diyet uyguladığınız taktirde zayıflama konusunda doğrudan etkisi olacaktır. Soğan suyu ile zayıflama ya da soğan kürü ile zayıflama nasıl yapılır konusuna değinmeden önce;

Soğan kürü uyguladığında, toksinlerden arınmış bir vücuda sahip olacağınızı da belirtmek isterim. Bu durum vücudunuzu  olağan şekilde çalıştıracağı için zayıflamak ya da forma girmek kaçınılmaz olacaktır.

Soğan suyu ile zayıflama işlemi nasıl yapılır ?

Toksinlerin vücuttan atılması ile hızlı ve etkili sonuçlar veren soğan kürü, kalıcı kilo verdiren en etkili bitkisel zayıflama yöntemlerindendir. Zayıflama sağlanırken toksinlerden ve çeşitli iltihaplardan da kurtulacağınızı düşünürsek soğan ile zayıflama size iyi gelecek J

Soğan suyu ile zayıflama diyeti şu şekilde yapabilirsiniz; 1. Soğanları kaynatarak suyunu içmek, 2. İse soğanları katı meyve sıkacağı ile sıkarak suyunu temin etmek.

Soğan Kürü ile zayıflama tarifi

Kaynattığınız 1 litre su için 2 tane orta boy soğanı soyun. Tabi 4 parçaya bölün soğanları. Kaynattığımız suya atabilirsiniz.

 Soğan kürü nasıl yapılır ?

Kaynamış suya attığımız soğanları 5 dk  altını kısarak pişiriyoruz.  Sonra soğan suyunun ılımasını bekleyin. Su ılıdıktan sonra yemeklerden yarım saat önce 1 bardak soğan suyu için. Yemeklerden önce içmenizin sebebi zayıflama yolunda tokluk hissi vereceği içindir. Ayrıca metabolizmaya etki hızı artacaktır.

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 8554 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.