Su.. vücudumuza tahmin ettiğimizden daha fazla yararı olan ve ihtiyacımız olan suyu ne kadar tüketiyoruz. Doğru ve yeteri kadar tüketebiliyor muyuz? İnsan vücudunun %60’ından fazlasının sudan oluştuğunu biliyoruz ama suyu yeteri kadar tüketmiyoruz susuzluğa bağlı onlarca hatta yüzlerce hastalık var. Susuz kalmak sadece mide yada sindirim sistemini etkilemez.  Cildinizden kalbinize, saçınızdan tırnaklarınıza kadar vücudun her kısmına faydası vardır. Buna  bağlı olarak su ile vücudu forma sokmak mümkün mü diye düşünüyoruz.

Elbette mümkün. Su içerek zayıflama ve diyet uygulaması hakkında sizlere bilgi sunacağım. Su diyeti olarak da kabul edebilirsiniz bunu. Şimdiden su şişelerinizi hazırlayabilirsiniz.

Su İçerek Nasıl Zayıflanır?

Su içerek zayıflama bir başına bir diyetken her diyette muhakkak duymuşsunuzdur. Suyu bol tüketin. Su içmek ve egzersiz yapmak forma girmeniz için vücudu hazırlayacaktır.  Suyun diyetlerdeki en önemli görevi dokulara oksijen salınımı sağlayarak yağ yakımını hızlandırmasıdır. Kişi bu sayede kilo verir. 

Bununla ilgili çeşitli araştırmalar yapılmıştır  ve bir erkeğin günde 14 bardak su içmesi gerekir. Kadınların ise 10 bardaktan az içmemeleri gerekir. Ama maalesef bunu uygulayamıyoruz. Sadece diyet olarak düşünmemek gerekir. Sağlıklı yaşam için su içmek alışkanlığımız olmalıdır. Zayıflama yolunda  1 numaralı destekçiniz elbette ki sudur.     

Zayıflamak için Ne Kadar Su İçmeliyim ?

Tabi bunu bardak hesabı yaptığımızda insanın gözünde biraz büyüyor ama ortalama 2 buçuk 3 litre su içmek gerekir.  Tabi su ihtiyacı da kişinin kilosuna göre değişiklik gösterir. Her 25 kilo için 1 litre su içen biri ortalama 75 kilo ise 3 litre su içmesi gerekecektir.  

Fazla Su İçmek Zararlı mı ?

Herşeyin fazlası zarar sözüne tabi ki bu konuda da katırıyoruz. Fazla su tüketimi zararlı olabilir hatta zehirlenmeye bile.  Su da kalori yoktur o yüzden bol bol su tüketmeye bakın J

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 5185 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.