Zayıflamak için yapılan diyetler de özellikle kilo vermeye yardımcı tok tutucu bitkilere yer veririz. Bitkiler ile yapılan ya da desteklenen diyetlerin daha kalıcı sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz. Sumak çeşitli sağlık sorunlarına iyi geldiği gibi zayıflamaya da destek vermektedir. Kışın yapraklarının döken sumak geri kalan yıl boyunca yeşil kalmaktadır. Mercimeğe benzeyen tanelerden oluşur. Ekşi ve iştah açıcı bir baharat olarak bilinen sumak yemeklerinize de lezzet katar.

Peki sumak zayıflatır mı ? Sumak ile zayıflamak nasıl mümkün ?

Sumağın zayıflatıcı özelliğe sahip olduğunu belirtmiştik.  Peki sumak nası zayıflatıyor. ? iştah açan bir gıda nasıl olurda zayıflamaya destek olur ?

Şu şekilde. Sumak hazmı kolaylaştırdığından şişkinlik ve kabızlık problemleriniz önüne geçeceği için kilo  verme konusunda size engel olan bu etmenlerden kurtulmanızı sağlayacaktır.  Kan şekerini düzenleyici özelliğe sahip olan sumak diyet yaparken bastıran tatlı krizlerinizin bir nebze azalmasını sağlar. Zayıflama konusunda büyük bir düşman olan tatlı krizlerinin önüne geçmiş olursunuz.  Zayıflama yolunuzda şekerli gıdalardan uzak durmuş olursunuz. Tansiyon rahatsızlığı için riskli olabilir o yüzden tüketmemelerini öneriyoruz.  Tek başına sumak ile zayıflamaya çalışmak uygun değildir. Zayıflama diyetlerinize eşlik olarak sumak kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 91 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.