Beslenme Diyet Doğal Sağlık

Tarçınlı Su ile Zayıflama

 

Demet Akalın ve Gülben Ergen gibi ünlü isimlerinde önerdiği tarçınlı su gerçekten zayıflatıyor mu ? Tarçın ile zayıflamak mümkün mü ? Tarçın tek başına zayıflatır mı ? Tarçınlı su vücudu nasıl etkiler ? Tarçınlı su ile ne kadar sürede ne kadar zayıflanır ? Tarçınlı su tek başına zayıflamak için yeterli midir ? Tarçınlı su nasıl hazırlanır ?

Tüm sorularınızın cevabı bu makalede. Tarçınlı su ile zayıflamak isteyenlerin pür dikkat okuyacağı bir yazı olacağını düşünüyoruz. Zayıflamak konusunda uygulayacağınız diyetlere en büyük destek tarçından.

Günlük su içme ihtiyacımızı karşıladığımızda vücudumuza olan faydalarını biliyoruz.  Su tek başına bile zayıflama konusunda yardımcı olurken suyu tarçınlı su olarak tüketmek duble fayda sağlar.

Günlük en az 2 litre su tüketmek konusunda gerek uzmanlar gerek diyetisyenler zayıflamak isteyenleri sık sık uyarmıştır.  Tabi kilo oranı yüksek olan kişilerin su ihtiyaçları da buna bağlı olarak değişiklik gösterir. Kilo vermek isteyenlerin eşsiz tercihlerinden olacak tarçınlı su vücudunuza iyi gelecek.

Tarçınlı su ile zayıflamak isteyenler,  uygulayacağınız diyetlerinizin yanında bir numaralı destekçi olacaktır . Tarçınlı su ile zayıflamak için öncelikle, tarçınlı su içme olayını disiplinli bir şekilde uygulamak gerekir.  Yanında diyet uygulamanızı kesinlikle öneriyorum.

Tarçının içeriğinde bol miktarda ki antioksidan bulunmaktadır. Tek başına kilo verdirici özelliği yoktur. Zayıflamak isteyenlerin dediğimiz gibi diyetlerinin yanında uygulamaları sonucunda harika sonuçlar alacaklardır. Çünkü tarçın, kan şekerini düzenleyeceği için, kanımızdaki glikoz, hücrelerde işlenmesini sağlayan insülin hormonunu dengeleyerek destek sağlar.

Tarçınlı suyu her gün içmenin insana ne faydası vardır ?

Tarçınlı su etkileri;

  1. Kan şekerini düzenler
  2. Tokluk hissi ile geç acıkma sağlar
  3. Yağ yakar

 

Tarçınlı su hazırlama tarifi

Malzemeler;

  • 4 adet kabuk tarçın
  • Dilerseniz karanfil, zencefil, defne yaprağı, kök zedeçal, dilimlenmiş elma da kullanabilirsiniz.
  • 5 bardak su

Hazırlanışı;

Su içine attığınız tarçını 10 dakika kadar kaynatabilirsiniz. Ocağınızın altını kapatmaya yakın diğerlerini ekleyebilirsiniz ( zencefil, defne yaprağı, zerdeçal, dilimlenmiş elma )

Soğuduktan sonra buz dolabına koymayın. Oda sıcaklığında tüketilmesini öneririz.  Dilerseniz içimi kolaylaştırmak amacıyla limon ekleyebilirsiniz.  Daha zinde bir gün sizi bekliyor olacak.

About the author

Mabella Kozmetik