Diyet Doğal Sağlık

ÜZÜM İLE ZAYIFLAMA (ÜZÜM DİYETİ )

Bilim adamları tarafından bitkisel süt olarak adlandırılan üzüm içeriğinden bulunan yararlı maddeler ile vücuda birçok açıdan destek olan mucizevi meyvelerden biridir. Üzüm de bulunan 5 de 4 oranında su ile vücudun sıvı ihtiyacını karşılar. Siyah üzüm bi tık daha faydalıdır.  Çeşitli konuda vücuda destek olan üzümün zayıflamaya da destek olduğu bilinmektedir.  İçeriğinde bulunan meyve şekeri sayesinde kan şekerinin düşmesine yardımcı olur ve açlığı önler. İnsülin düzenleyici özelliği ile tatlı krizlerinin önüne geçebilirsiniz.

Zayıflama da destek olan üzüm diyeti nasıl yapılır ?

Üzüm diyeti ile zayıflama, şok diyeti olarak da adlandırılabilir.  Sıkı bir diyet listesi olarak düşünebilirsiniz ilk etap da ama bakıldığında uzun süren bir diyet uygulaması olmadığı için sıkıcı ve yorucu gelmeyecektir. Zayıflamak istenler bu söyleyeceklerime dikkat etsin.

3 günlük bir diyet uygulaması olan bu zayıflama programının ilk günü biraz zor gelebiliyor onun dışında kalan iki gün zayıflama konusunda pek zorlayıcı olmuyor. 1. Gün zayıflatıcı özelliğe sahip üzüm ile birlikte bol miktarda su tüketildiği için zor gelebiliyor. 2. Gün üzüm haşlanarak lif oranı yükseltiliyor ve zayıflama konusunda oldukça önemli olan lif ihtiyacını karşılamış oluyorsunuz. 3. Gün ise daha doyurucu bir programdır.  Bu diyeti en büyük özelliği her gün bol miktarda sıvı tüketilmesidir.  Su , et suyu çorba ve süt hemen her öğün alıyorsunuz.  Bu tükettiğiniz besinler organizmayı temizleyip liflerin işlevini kolaylaştırarak bağırsakların daha  sağlıklı ve hızlı bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Zayıflama  da en büyük engel olan sindirim sorunlarına üzüm diyeti ile çare bulabiliyorsunuz.  Ayrıca Üzümde bulunan bol potasyum kalbinde rahatlamasını sağlıyor.

Diyet listesi aşağıdaki fotoğrafta mevcut

About the author

Mabella Kozmetik