Eminim onlarca yazıflama yöntemi denemiş olmalısınız. Ya da henüz diyet çeşitlerini araştırmaya başlamış olabilirsiniz. Etkili zayıflama , çabuk diyet, kilo verdirici gıdalar şeklinde Google aramaları yapıyorsanız şayet bu makale tam size göre… Yumurta diyeti

3gün süren ve üç günün sonunda 3 kilo vereceğiniz bu özel diyetin baş kahramanı yumurta !

Bu diyete yumurta diyeti diyebiliriz. Bildiğimiz ya da duyduğumuz kadarıyla yumurta diyetlerin vazgeçilmez öğünlerindendir. Neden mi ? Tokluk hissi özelliği kilo vermek isteyen bayanların bir numaralı nedenidir.

Bazen onlarca kilo verirsin ama son 2-3 kilo birtürlü gitmez değil mi ? işte bu yumurta diyeti ile 3 günde bu kilolardan kurtulabilirsiniz. Enerji ve yağ yakımı sağlamak için vücut proteine ihtiyaç duyar.  Yumurta protein bakımından oldukça zengindir. Peki bu 3 günlük yumurta diyetinde izlenmesi gereken yol nedir ?

Yumurta diyeti nasıl yapılır ?

  1. Gün

kahvaltı 2 haşlanmış yumurta : 2 domates,  ve şekersiz 1 fincan. yeşil çay 

öğle yemeği  : Fırında balık 120 gr, 2 yumurta akı ve yeşil çay 1 fincan.

ara öğün:  Bir elma

akşam yemeği : Haşlanmış sebze ve yeşil çay 1 fincan.

  1. Gün

Kahvaltı: 2 haşlanmış yumurta, 1 muz, yeşil çay

Öğle: Haşlanmış yumurta, tavuk,

Akşam: Peynirli tost, düşük yağlı süt,

  1. Gün

Kahvaltı: 2 haşlanmış yumurta, Domates suyu

Öğle: pışmış kırmızı et, 2 yumurta, yeşil çay

Akşam: marul, Yeşil çay ve 2 haşlanmış patates

Bu uygulamaya 3 gün boyunca disiplinli bir şekilde devam ettiğiniz sürece yumurta ile zayıflama konusunda iddialı sonuçlar alacaksınız.  Yanı sıra detox etkili zayıflama yöntemlerinden biri olduğunu da belirtmek isterim.  Bol su içmeyi aslı ihmal etmeyin.

Hangi diyeti uygularsak uygulayalım su ihtiyacı her daim yanımızda olacak. Vücudumuz %70 oranında su barındırmaktadır. Bu suyu ter gibi yollarla kaybettiğimizde yerine su tüketimi yapmazsak başka böbrekler olmak üzere bütün organları bu durumdan olumsuz etkilenmeye başlayacaktır. Bunun önünü geçmek için ise yanınızda muhakkak su bulundurun.

Yazar Hakkında

Tuğba Şaşmaz

Yorum Yap

Bu sayfa 1 ayda 675 kez ziyaretçiler tarfından görüntülendi.